klimat we Wrocławiu
wentylacja poznań menu

Syndrom chorych budynków – nie lekceważ go!

Zdaniem ekspertów, optymalne wartości panujące w pomieszczeniu to: temperatura wynosząca 21 stopni Celsjusza i wilgotność wynosząca ok. 55-60 %.

Niestety, wiele budynków tych norm nie spełnia. Chorymi możemy określić te, w których powyższe wartości są znacznie wyższe np. temperatura wynosi 24 stopnie Celsjusza a wilgotność powietrza przekracza 75 %. Takie warunki stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia.

Wilgotność na poziomie ok. 70 % powoduje :

 • kłopoty z dotlenieniem ( wskutek tego występują m.in. bóle głowy ),
 • podrażnienie błon śluzowych,
 • wysuszenie skóry,
 • choroby gardła.
 • Jednym słowem: w „chorych budynkach” nie da się zdrowo mieszkać i pracować. Człowiek czuje się zmęczony, znużony, występują problemy z koncentracją oraz duszności.

  Ponadto, wysoka temperatura w połączeniu z wysoką wilgotnością powietrza sprzyja rozwojowi mikroorganizmów - miedzy innymi zarodników grzybów pleśniowych oraz bakterii Legionella, które powodują bardzo poważne konsekwencje dla naszych organizmów.

  Głównym powodem tych zagrożeń jest:

  BRAK KONSERWACJI URZĄDZEŃ KLIMATYZACYJNYCH

  Co robić ?

  Aby poprawić komfort życia i pracy wystarczy zadbać o właściwą wentylację i klimatyzację pomieszczenia - tak na etapie projektu, jak i eksploatacji oraz konserwacji.

  By wyeliminować ten problem, skontaktuj się z Cool System. Pomożemy Ci zarówno stworzyć niezawodny system wentylacji i klimatyzacji, który stworzy optymalny klimat do pracy i wypoczynku, jak i zajmiemy się naprawą i konserwacją urządzeń.

  Poznaj szczegóły – zadzwoń lub napisz już teraz!  kontakt

  COOL - SYSTEM

  ul. Wigury 27

  63-400 Ostrów Wielkopolski

  tel. kom. +48 691 190 677

  tel. kom. +48 693 032 076

  wentylacja we Wrocławiu
  klimat w Poznaniu wentylacja w Poznaniu