klimat we Wrocławiu
wentylacja poznań menu

serwis i montażKoszty i utrzymanieAlergia i przeziębienieChoroba budynków

 • Czy montując gruntowy wymiennik ciepła (GWC) obniżę koszty ogrzewania domu ?

  Tak. Zakupi montaż GWC pozwala znacznie zwiększyć zysk energetyczny (około 100 C), co pozwoli wyraźnie obniżyć wydatki na ogrzewanie.

 • Czy GWC zastąpi klimatyzację ?

  Nie. Klimatyzacja, w przeciwieństwie do GWC, daje możliwość utrzymywania ustalonej (stałej) temperatury. GWC za to, zapewni utrzymanie przyjemnej temperatury w okresie panujących upałów, jednak tylko wtedy gdy nie dopuścimy do nadmiernego przegrzewania się pomieszczeń np. nie będziemy otwierać okien, drzwi i zastosujemy rolety okienne. W takim przypadku, temperatura w pomieszczeniu wyniesie ok. 21 do 25 stopni Celsjusza przy temperaturze zewnętrznej 28 – 33 stopni Celsjusza. Chłodne powietrze będzie odczuwalne jedynie w pobliżu anemostatów nawiewnych dlatego, że nawiewane powietrze szybko miesza się z powietrzem wewnątrz budynku. W przypadku klimatyzacji, nawiew powietrza zaś pozwala zredukować temperaturę nawet do kilkunastu stopni.

 • Czy konserwacja klimatyzacji jest niezbędna, czy można ją pominąć ?

  Każdy użytkownik klimatyzacji, dla własnego zdrowia powinien regularnie czyścić swój klimatyzator. Urządzenie ma za zadanie utrzymywać odpowiednią temperaturę, wilgotność oraz dobrą jakość powietrza. Zapewniają je zastosowane w klimatyzatorze specjalne filtry. Na nich osadzają się zanieczyszczenia, wskutek czego stopniowo maleje wydajność klimatyzatora, natomiast rośnie zużycie energii.

  Ponadto, jednostka wewnętrzna systemu klimatyzacji pracuje w środowisku wilgotnym w którym bardzo dobre warunki rozwoju mają wirusy oraz bakterie w tym najniebezpieczniejsza Legionella mogąca powodować poważne schorzenia płuc.

  Serwis wykonujący konserwację ma za zadanie wyczyszczenie wnętrza klimatyzatora (za pomocą atestowanych detergentów chemicznych) oraz wymianę zabrudzonych filtrów. Warto zamawiać tę usługę regularnie

 • Co znaczy że klimatyzacja jest wykonana w technologii inverterowej ?

  Względem tradycyjnych systemów INVERTER daje oszczędność poboru energii nawet o 40 %.

  Klimatyzatory tradycyjne pracują tylko w trybie pełnej mocy albo wcale. W inwerterach ich moc, dzięki zastosowaniu cyfrowego sterowania, może być płynnie zmieniana. Pozwala to na dopasowanie mocy chłodniczej wymaganych warunków eksploatacji. Gdy różnica pomiędzy temperaturą w pomieszczeniu a temperaturą zadaną jest duża, INVERTER pracuje z pełną mocą, zaś gdy temperatury te osiągną małą różnicę, sprężarka zmniejsza swoje obroty (i moc), a co za tym idzie - pobór energii. Dodatkowo, dzięki precyzyjnej kontroli temperatury klimatyzatory te są wyjątkowo ciche.

 • Na jakim (najpóźniej) etapie muszę podjąć decyzję o montażu rekuperacji i gruntowego wymiennika ciepła ?

  By uzyskać bliższe informacje na ten temat, wystarczy zajrzeć do zakładki poświęconej wentylacji bądź rekuperacji.

 • Co to jest system Multi Split ?

  System Multi Split jest zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem, umożliwiającym zróżnicowaną pod względem temperatury i prędkości obrotów wentylatora pracę w poszczególnych pomieszczeniach. System umożliwia podłączenie do jednej jednostki zewnętrznej kilku jednostek wewnętrznych o zróżnicowanej wydajności chłodniczej, w zależności od wielkości pomieszczenia (jednostki o dużej wydajności - w salonach, jednostki o małej wydajności chłodniczej - w sypialniach) Ważną zaleta tego systemu jest to, że jednostki wewnętrzne nie muszą być tego samego rodzaju.

 • Czym jest klasa energetyczna?

  Klasa energetyczna to parametr informujący o efektywności pracy i zużyciu prądu przez urządzenie w określonych przez normy warunkach. Klasy energetyczne określane są literami od A do G. Urządzenia klasy A zużywają najmniej energii, klasy G - najwięcej. Większość rozwiązań oferowanych przez COOL SYSTEM posiada klasę energetyczną A, zapewniającą niskie zużycie energi

COOL SYSTEM - profesjonalny montaż i serwis klimatyzacji w większości miast na terenie kraju, m.in. Poznań, Wrocław, Łódź czy Warszawa.


kontakt

COOL - SYSTEM

ul. Wigury 27

63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. kom. +48 691 190 677

tel. kom. +48 693 032 076

wentylacja we Wrocławiu
klimat w Poznaniu wentylacja w Poznaniu